מדוע מרתיע לפנות
לטיפול פסיכולוגי?

כבני אדם, לעולם נחפש אחר אושר, שיפור והתפתחות. נרצה לאהוב ולהיות נאהבים, להצליח בבחירות שלנו (לימודים, עבודה, קשרים), להתקדם ולחתור כלפי מעלה.

אם כך, מדוע רבים מאיתנו מוצאים עצמם “תקועים” ?

מדוע רבים מאיתנו חווים דיכאון וחרדה לא אחת במהלך חיינו? מדוע יותר ויותר אנשים מוצאים עצמם לא מסופקים, חשים תחושות של חוסר ערך, כשלון, עצבות, אי שקט, כעס?

נראה כי החיים של כולנו הופכים ליותר ויותר עמוסים ותובעניים. אנו חיים בעידן תחרותי בו הצלחה נמדדת על פי פרמטרים והישגים חיצוניים: רכוש, מראה חיצוני וסטטוס חברתי.

בעידן כזה, אנשים חשים עצמם כבמרוץ שוחק שבו עצירה וחיפוש משמעות עלולים להאט את ה”ריצה” הבלתי פוסקת אל עברה של “ההצלחה”.

הטיפול הנפשי הוא ההזדמנות
לעצור, לשאול, לחפש וגם למצוא.

בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים חשים כי אותה ריצת אמוק פוגמת באיכות חייהם: הן הפיזית והן הרגשית. הם מחפשים דרך אחרת, מענה למצוקותיהם. מחפשים “אושר” ולא רק “עושר”. אנשים רוצים לאהוב באמת ולא רק לסדר לעצמם בטחון ונוחות בקשר זוגי. ביטחון, שלא אחת, הופך לסוג של עסקת נוחות בין שניים שמזמן איבדו את האהבה, התשוקה והחברות.

אנשים בעידן שלנו עייפים מזיוף וקונפורמיות יתר, הנדרשים כחלק מהמאמץ להצלחה אך מחירם משולם בדמות וויתור על העצמי האמיתי שלהם.

טיפול אמור להציב מטרות ותוך דיאלוג תמידי עם המציאות, להביא לתוצאות, לשינוי!

אז למה בכל זאת, קשה כלכך לפנות לטיפול ולהתחיל?

אנשים רבים מתקשים למצוא מטפל/ת מתאים. עבור אחרים הפחד בחשיפה הוא גדול מאד. שינוי הוא משאלה אך מולו תמיד פועל הכוח לשמור את מה שיש – גם אם הוא לא מוצלח – הוא מוכר ובטוח

במילים אחרות שינוי, גם אם מבורך ורצוי… הוא מאיים ומפחיד לעיתים, הפחד הגדול מכניסה לטיפול קשור בקושי הבסיסי של רבים מאיתנו לסמוך על האחר.

המפגש עם אדם זר, שאמור לשמוע על כל הקשיים שלנו, הסודות האינטימיים, הבושה, הפחדים,… – כל אלה גורמים לאנשים לוותר על טיפול ולהישאר עם הקשיים והבעיות.

אני מזמין אתכם, לקחת את הסיכון ולעשות את הצעד, אולי הקשה מכולם בטיפול ולנסות…

מטופלים רבים שלי מספרים בהמשך הדרך, שהדבר הכי מפחיד עבורם בתחילת הטיפול – היה להרים את הטלפון ולהתקשר!

ניסיוני מראה שוב ושוב, שהקושי הגדול הוא בהתחלה, משם, הכל נעשה פחות מאיים ומפחיד. ולהיפך, קיים הסיכוי למצוא לעצמך מקום שומר, בטוח ופרטי, שיוכל להביא אותך לשינוי ותקווה!